دانلود نمایشنامه خسیس از مولیر تقویت زبان فرانسه

نمايشنامه خسيس از مولير

دانلود نمايشنامه خسيس از مولير برای تقویت زبان فرانسه

نام کتاب : مویلر

تعداد صفحات : ۹۲ صفحه

فرمت PDF

خواندن رمان و داستان یکی از بهترین راه های تقویت زبان می باشد به همین خاطر بران شدیم تا در این پست یک رمان فرانسوی معروف تحت عنوان نمایشنامه مویلر برای علاقمندان قرار دهیم این رمان فرانسوی در قالب PDF گذاشته شده است .

این رمان یا به عبارتی بهتر نمایشنامه شامل دیالگ هایی است که خواندن آن و حتیی اجرا کردن آن برای کسانی که در حال آموزش و یادگیری زبان فرانسه می باشند بسیار بسیار مفید می باشد .

در حال حاضر یکی از  منابع کمک آموزشی زبان خواندن داستان می باشد .ایین نمایشنامه را می توانید همراه ایین دیکشنری دانلود کنید و با خواندن آن علاوه بر لذت بردن از خواندن زبان فرانسوی خود را نیز تقویت نمایید .

دیکشنری جاوا برای ترجمه لغات فرانسوی

خسيس (به فرانسوي: L'Avare)‏ نام مشهورترين نمايشنامه? ژان باتيست پوکلن متخلص به مولير، درام‌نويس فرانسوي است . در خسيس مولير، طنز را چاشني حرص و طمع زشت يک انسان (هارپاگون) قرار مي‌دهد به طوري که در طول داستان ديالوگ‌هاي هارپاگون در عين اينکه خنده را با ما همراه مي‌کند، نفرت خواننده را به اين شخصيت بيشتر مي‌کند.اشخاصي مال دوست که عشق خود را با پول تقسيم مي‌کنند

 

قهرمان داستان مرد ثروتمندي است بنام هارپاگون که زن او مرده، پسري بنام کلئانت و دختري به اسم اليز دارد. او بشدت پول به جانش بسته‌است تا حدي که پول خود را در زير خاک پنهان مي‌کند و روزانه چند مرتبه به آن سر مي‌زند زيرا اعتقاد دارد، بهترين طعمه براي جلب دزدها، صندوق‌هاي آهني است و اولين چيزي هم که مورد دستبردشان واقع مي‌شود گاوصندوق است، همچنين دختر خود را به مردي مي‌دهد که جهاز نخواهد. پسرش کلئانت عاشق دختري به نام ماريان مي‌شود که حاضر است در صورت توافق نکردن پدرش با اين ازدواج با ماريان به کشور ديگري سفر کند و با پول کمي زندگي کند ولي قبل از اينکه جريان ازدواج خود را با پدرش در ميان بگذارد متوجه مي‌شود پدرش هم مي‌خواهد با ماريان ازدواج کند. اليز هم عاشق والر است و براي اينکه پدرش والر را به دامادي بپذيرد، والر در نقش مستخدم وارد خانه هارپاگون مي‌شود تا نظر او را جلب کند. کلئانت به همراه نوکر خود تصميم مي‌گيرد پولي که هارپاگون در باغ چال کرده بود را بدزدد؛ سپس از پدرش خواست با ازدواج خودش با ماريان موافقت کند تا صندوقچه را به او برگرداند. از طرف ديگر مشخص مي‌شود والر و ماريان، خواهر و برادر هستند و مردي که براي مسئله کاري نزد هارپاگون آمده بود، پدرشان است؛ سپس خواجه آنسلم (پدر ماريان و والر) تمام مخارج ازدواج را که هارپاگون بر عهده نگرفت، بر عهده مي‌گيرد. در پايان کلئانت به ماريان، اليز به والر و هارپاگون به صندوقچه خود مي‌رسند

دانلود نمایشنامه خسیس از مولیر تقویت زبان فرانسه

 

 

 

5180 بازدید
۱ دیدگاه

یک پاسخ به “دانلود نمایشنامه خسیس از مولیر تقویت زبان فرانسه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.