جهت دریافت مدرک تافل فوری و گرفتن مشاوره با شماره 09360402976 تماس بگیری

دانلود کتاب GRE جی ار ای (Graduate Record Examination)

کتاب جی ار ای

فرمت کتاب :   PDF

تعداد صفحات : ۵۷۱صفحه

انتشارات : BARRON'S

جی ار ای یا GRE مخفف Graduate Record Examination

این کتاب در ابتدا توضیحاتی در رابطه به آزمون gre آورده است و اینکه به چه علت این آزمون برگزار میشود و موارد مختلف سپس سوالات آزمون  gre  تا سال ۲۰۰۸ در آن به همراه پاسخ قرار داده شده است سوالات در بخش ریاضی و زبان تحلیلی جهت سنجش قدرت و دانش دانشجویان می باشد .این کتاب جامع ترین کتاب برای افرادی است که می خواهند در آزمون GRE شرکت کنند و حتی چگونگی بدست آوردن نوره خوب و چگونگی امتیاز دهی مفسرا در کتاب بحث شده است.

در قسمت QUANTITATIVE ABILITY که شامل ۲۸ سوال می باشد و شما نیاز به دانستن اطلاعات ریاضی ،جبر مقدماتی و … می باشید.در داخل کتاب توضیحات بخش VERBAL و بقیه موارد آورده شده است.

همان طور که از نام این آزمون مشخص می باشد، هدف آن سنجش توانایی ها و معلومات فارغ التحصیلان می باشد. این آزمون معمولا برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی مورد نیاز می باشد. دانشگاه های آمریکایی و کانادایی معمولا داشتن نمره بالا در این آزمون را یکی از شرایط ادامه تحصیل قرار می دهند زیرا آنها معتقدند که دانشجویان علاوه بر یاد گرفتن مطالب علمی و تخصصی بایستی در زمینه سیاسی، قدرت استنتاج و درک متون عمومی دشوار را کسب کرده باشند.

 

این آزمون در دو سطح General و Subject برگزار می شود که دارای ۳ قسمت درک زبانی (verbal)، کمی (quantative)و قسمت تحلیلی (analytic)  در قسمت زبانی معمولا متضاد و مترادف کلمات دشوار پرسیده می شود و در واقع فقط بستگی به میزان لغات دانشجو توجه می کند. لغات پرسیده شده واقعا دشوار هستند و برای اکثر دانشجویان نا آشنا. در قسمت کمی سوالات ریاضی نسبتا ساده ای پرسیده می شود تا توانایی های ابتدایی فرد مورد سنجش قرار گیرد. قسمت تحلیلی هم در مورد تحلیل یک موضوع بحث بر انگیز می باشد و به صورت نوشتاری می باشد. یعنی از فرد خواسته می شود تا در مورد موضوع مشخصی متنی نوشته شود و تحلیلهای شخصی بیان گردد.

این آزمون فعلا در ۳ مرکز سازمان سنجش، دانشگاه صنعتی اصفهان و ارومیه برگزار می گردد. لازم به ذکر است که این آزمون در ایران فعلا فقط به صورت pBT برگزار می گردد و بر اساس قانون ets در هر کشوری که آزمون iBT برگزار می گردد دیگر آزمون به صورت pBT برگزار نمی گردد. در ضمن آزمون Subject فقط به صورت pBT برگزار می گردد درحالیکه آزمون General هم به صورت pBT  و هم به صورت iBT برگزار می گردد.

 

2642 بازدید
نظری بدهید

0 پاسخ به “دانلود کتاب GRE جی ار ای (Graduate Record Examination)”

 1. alireza گفت:

  salam khedmate shoma doostani ke dar sakht va porbar nemoodane in site zahmat keshidid.
  matalabetoon alie.
  batashkor az shoma.

 2. mostafa گفت:

  That was very good

  Thank you

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.