سوالات مهم و متداول درباره رایتینگ آیلتس آکادمیک

سوالات مهم و متداول درباره رایتینگ آیلتس آکادمیک

همیشه آزمون آیلتس و به خصوص بخش نگارش آن از دغدغه های اساسی شرکت کنندگان در این امتحان بوده است. در این مطلب می خواهیم سوالات متداولی را که بسیاری از شرکت کنندگان در آزمون  نگارش آیلتس قبل از امتحان با آن ها روبرو می شوند مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهیم. بدین منظور توجه شما را به ادامه مقاله جلب می نماییم.

 

همیشه به این امر اذعان شده که داشتن آمادگی کلید هر تلاشی است. در واقع، هنگامی‌که برنامه ریزی و آماده سازی به خوبی مورد توجه قرار گیرند، رسیدن به موفقیت ممکن می شود. برای بسیاری از فیلیپینی هایی که برای کار و تحصیل در خارج از کشورشان برنامه ریزی می کنند، نخستین چیزی که مجبور به انجامش هستند، مهیا کردن پیش نیازهای خود هستند که یکی از آنها انجام آزمون مهارت زبان انگلیسی، آیلتس یا امتحان سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی می باشد.

به دلیل محبوبیت این آزمون، امروزه صدها فیلیپینی در جستجوی مراکز مرور آیلتس هستند تا در آنجا آموزش دیده و در دوره ها شرکت کنند. مراکز مرور آیلتس دوره های کلاسی برگزار می کنند که مهارتهای زبان انگلیسی آزمون دهندگان را در فاصله زمانی کوتاهی افزایش می دهد. بعلاوه، آزمون دهندگان فیلیپینی مراکز مرور آیلتس را مراکزی معتبر برای یادگیری مهارتها و استراتژیهایی که به ویژه در بخش نوشتن نیاز دارند، می دانند. نگارش در این آزمون، بخشی است که بسیاری از آزمون دهندگان را به چالش می کشد؛ از این رو، آنها به تمرین بیشتری در این حوزه نیاز دارند.

بخش نگارش (Writing) آیلتس از دو تکلیف متفاوت تشکیل می شود. اولین تکلیف از داوطلبان می خواهد تا مقاله ای ۱۵۰ کلمه ای در توصیف یک فرایند یا یک مقایسه بنویسند و اطلاعات ارائه شده در نمودارها، چارت‌ها و جدول‌ها را متمایز کنند. موضوعاتی که توسط این بخش پوشش داده می شوند بسیار متنوع هستند. نمودارهایی وجود دارد که اختلاف سنی در کشورها، عادت‌های خرید، یا فعالیت‌های اینترنتی گروههای سنی خاص را نمایش می دهند. در داده های فرایند یا چارت، به داوطلبان فرایندهایی همچون ساخت سیمان، تصویر جایگاه فرایند، رسوب یا چارت‌های قطع درختان جنگلی عرضه می شود. آزمون دهندگان باید نمودار یا دیاگرام‌ها را بخوبی درک کنند تا بتوانند آنرا به‌طور مناسب تفسیر نمایند.

دومین تکلیف بخش نوشتن آیلتس از داوطلبان می‌خواهد تا مقاله ای ۲۵۰ کلمه ‌‌‌ای را در ۴۰ دقیقه بنویسند. آزمون دهندگان موظفند تا نظر خود را در مورد موضوع یا عبارت ذکر شده ارائه دهند. موضوعاتی که معمولا در تکالیف دوم ادائه می شوند موضوعاتی در مورد کهنسالی، جهانی سازی، علم و فناوری، موضوعات محیطی، سبک زندگی، موضوعات آموزشی و اجتماعی هستند. آزمون دهندگان نیازمند آشنایی با این موضوعات می باشند. سوالات این موضوعات خیلی تکنیکی نیستند و نیاز نیست آزمون دهندگان وقت زیادی برای خواندن این موضوعات بگذارند.

ممکن است ارائه دو مقاله خوب در هر دو تکلیف در ابتدا کمی مشکل باشد. اما آزمون دهندگان با تمرین مداوم در نوشتن مقالات قادر خواهند بود تا مهارت خود را در بهتر کردن شیوه نگارش افزایش دهند. بعلاوه، مربیان مراکز مرور آیلتس همیشه در مورد مقالات کارآموزان خود بازخورد و نظر می دهند. آنها آزمون دهندگان را گام به گام راهنمایی می کنند تا زمانیکه مقالات آنها برای آزمون آیلتس موثر و مناسب گردد. در واقع، بخشی از مراکز مرور آیلتس بودن مزیتهای زیادی را که یک نفر می تواند تجربه کند، خلق می کند.

6183 بازدید
نظری بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.