نمونه سوالات آزموت فرانسوی دلف همراه با فایل های صوتی

آزمون دلف

نام : سوالات آزمون زبان فرانسوی دلف (delf)همراه با فایل های صوتی آزمون

در این پست نمونه سوالات آزمون دلف همراه فایل های صوتی  آورده شده است  که برای همه افرادی که قصد شدکت در این آزمون فرانسوی را دارند و همه زبان آموزان فرانسه  مفید است.

زمون دلف یا DELF که مخفف کلمات Diplôme d'études en langue française است ، یک گواهی مدرک زبان فرانسه است که پس از امتحان رسمی اش (که در ایران هم برگزار میشه) از طرف مرکز مطالعات زبان فرانسه (CIEP) که زیرمجموعه وزارت آموزش فرانسه است ، به دانشجویان زبان تقدیم میشه و نشان دهنده توانایی های زبان آموز در زبان فرانسه است.

در این آزمون شما می توانید برای دریافت مدرک هر یک از ۴ سطح A1, A2, B1, B2 اقدام کنید . نکته مهم اینه که زمان و نوع امتحان در هر Level فرق میکند. (برای گرفتن مدرک در سطح C1 و C2 باید به آزمون DALF  فکر کنید که پیشرفته تر است)

……

 

این آزمون ۴ تا مهارت رو پوشش میده:
Listening : در این بخش برای شما چندتا فایل صوتی پخش میشه و شما باید به سوالاتی درباره آنچه از فایلهای صوتی شنیده اید پاسخ دهید. هر فایل ۲ بار پخش میشه و طول هر فایل بین ۳ تا ۸ دقیقه است.
Reading : در این بخش چند متن کوتاه خدمت شما ارائه میشه و شما باید سوالات چند گزینه ای و یا جای خالی را پر کنید. در این بخش برخی از سوالات چند گزینه ای است . مثلا دو گزینه از چهار گزینه ی تست باهم درست است!
Writing : این بخش توانایی شما را در نوشتن یک متن برای ارائه میسنجد و برای هر level امتحانی متفاوت است. برای :
– A1 : این بخش شامل معرفی خودتان بعلاوه یک متن درباره زندگی روزمره تان است.
–  A2 : باید یک متن کوتاه درباره یکی از تجربیات خود را بنویسید. مثلا سفر خاصی به جایی از دنیا و … بعلاوه یک نامه دعوتنامه، درخواست کار، تبریک به شخصی درباره چیزی و …
– B1 : در این مرحله اگه باشید یک موضوع به شما میدن و شما باید دیدگاه و نظرات خود را درباره اون قضیه بیان کنید و در دفاع و رد اون بنویسید.
– B2  : اگه در این مرحله دارین امتحان میدید باید پیرامون یک نامه یا اپلیکیشن دیگری نظر بدید و استدلال و برهان بیاورید و خلاصه بحث کنید.
Speaking : در مرحله A1 و A2 اگر باشید، معمولا این بخش با معرفی و صحبت پیرامون خودتان شروع میشه و بعد یک موضوع بهتون میدن که با مصاحبه کننده دونفری باید پیرامونش صحبت کنید.
– در مرحله B1 : این بخش شامل یک مصاحبهء هدایت شده و دوطرفه بین شما و مصاحبه گر است ، پیرامون موضوعی که شما را بر می انگیزد تا درموردش صحبت کنید و نظر خودتون رو درموردش اعلام و بحث کنید.
–  در مرحله B2 : دراین مرحله از شما انتظار میره که یک نظری پیرامون موضوعی که بهتون داده شده اظهار کنید و بعد شروع کنید به حمایت کردن از نظریه ای که ارائه اش کردید.
زمان بندی آزمون: هر مهارت، زمان خاصی از آزمون را به خودش اختصاص میده که در جدول زیر می‌توانید ببینید:

Exam    Listening    Reading    Writing    Speaking    Total
DELF A1    20 min    30 min    30 min    5-7 min + 10 min prep    80 min
DELF A2    25 min    30 min    45 min    6-8 min + 10 min prep    100 min
DELF B1    25 min    35 min    45 min    15 min + 10 min prep    105 min
DELF B2    30 min    60 min    60 min    20 min + 30 min prep    150 min

 

 

2963 بازدید
4 دیدگاه

4 پاسخ به “نمونه سوالات آزموت فرانسوی دلف همراه با فایل های صوتی”

 1. امیر گفت:

  خوب است میپسندم

 2. شاهرخ عمران گفت:

  بسیار عالی. دستتون درد نکنه . همیشه شاد و تندرست باشید.

 3. Raana گفت:

  سلام و ممنون از مطالب سایتتون ، می خواستم بدونم آیا امکان دانلود کردن کتاب تست دلف دیگر وجود ندارد؟
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.