نمونه سوالات آزمون به همراه فایل های صوتی Reussir Le TCF

Reussir Le TCF

 

مجموعه سوالات آزمون TCF به همراه فایل های صوتی

این مجموعه که در قالب یک کتاب با فرمت PDF به همراه فایل های صوتی اراه شده است یک مجموعه کامل برای افرادی است که قصد مهاجرت به کشور های فرانسه زبان را دارند و می خواهند در آزمون TCF شرکت کنند.

آزمون زبان فرانسهء TCF مخفف  Test de connaissance du français است. این آزمون توسط مرکز بین المللی مطالعات آموزشی وزارت آموزش فرانسه (CIEP) برگزار میشود و برای سنجش سطح زبان فرانسه ی دانشجویان یا کارکنان شرکتها در فرانسه و ایالت کبک کانادا استفاده میشود.

آزمون TCF از استاندارد آزمون های زبانهای اروپایی پیروی میکند و به همین دلیل نمره نهایی شما در یکی از ۶ سطح A1 , A2 , B1 , B2 , C1 , C2 اعلام میشود. دانشگاه های فرانسوی زبان برای رشته های مهندسی سطح زبان B1 یا B2 از شما میخواهند، در حالیکه برای رشته های حقوق و علوم سیاسی و گاهی پزشکی، سطح زبان C1 از شما درخواست میشود. البته این موضوع بسته به دانشگاه فرق میکنه و هر دانشگاهی برای خودش سطح خاصی رو اعلام میکنه.

 

۱- TCF publique : این آزمون شامل سه بخش اجباری و ۲ بخش اختیاری است (۱۴۰ تا ۱۷۵ هزار تومن بسته به شرکت در بخش اختیاری یا خیر و هر ماه برگزار میشود)
اجباری شامل:
– درک مطلب شفاهی ۳۰ سوال و ۲۵ دقیقه
– ساختار زبان ۲۰ سوال و ۲۰ دقیقه
– درک مطلب نوشتاری ۳۰ سوال و ۴۵ دقیقه
کلا ۸۰ سوال و یک ساعت و نیم
اختیاری شامل
– بیان شفاهی ۱۵ دقیقه
– نوشتن کتبی ۱h45
کلا ۲ ساعت

۲- TCF Blanc: که یک آزمون برای آمادگی است و فاقد کارنامه میباشد و فقط برای ارزیابی داوطلب است و فقط شامل قسمت اجباری آزمون چوبلیک می باشد. مزیت این آزمون ارزان بودن آن است (۵ هزار تومن) هر دو ماه یکبار

۳- TCF pour la DAP : این آزمون برای متقاضیانی که مایلند در فرانسه برای سال اول یا دوم لیسانس و یا برای رشته معماری شرکت نمایند می باشد.
قسمت اول این آزمون مشابه قسمت اختیاری پوبلیک می باشد .
قسمت دوم آن نگارش است و خود شامل دو قسمت است اولی توصیف یک مطلب با تکیه بر نمودار و داده های آماری ارائه شده در آزمون(حداقل۲۰۰ کلمه) و دومی شامل نوشتن یک متن بحث شده با ارائه دلایل منطقی (شامل حداقل ۳۰۰ کلمه) می باشد. وقت دو قسمت نوشتاری جمعا یک ساعت و نیم است.
هر سال یکبار و در بهمن ماه برگزار میشه

۴- TCF pour le Québec: شامل دو قسمت اجباری است. (فکر کنم دو ماه یه بار برگزار میشه)
– فهم شفاهی ۳۰ سوال و ۳۰ دقیقه
– بیان شفاهی ۶ سوال و ۱۵ دقیقه

  • بخش اختیاری شامل : writing ,speaking 

سوالات در آزمون TCF نمره منفی ندارند و این موردش یه جورایی خوبه. (در آزمون TEF نمره منفی دارند) اما بعضی بچه ها میگن که TCF سخت تر از آزمون های دیگه است. مثلا در بخش ECRIT اگر زیر ۳۰۰ کلمه بنویسید اصلا این بخش رو صحیح نمی کنند و بچه هایی که در سطح A1/A2 هستند این بخش رو نمی تونند نمره بگیرند. چون دایره لغاتشون محدوده هنوز. اعتبار مدرک TCF دو سال است.

انواع جانبی آزمون TCF: 

بجز حالت عادی و شناخته شدهء آزمون TCF، چند آزمون TCF تخصصی دیگر هم هست که برای اهداف خاصی برگزار میشه: 

  • TCF IR برای علوم ارتباطات بین المللی
  • TCF SO در علوم کامپیوتر
  • TCFQ برای گرفتن شهروندی Quebec 
  • ANF-TCF برای گرفتن شهروندی فرانسه

تنها مساله لهجه کبکی این آزمون است که اندکی دشوار است و باید به این لهجه عادت داشته باشید. من یه فایل کامل از توضیحات این آزمون کبک و نمونه سوال دارم که اگه این سایت امکان پیوست داشته باشد می فرستم.

 آزمون TCFQ  در کشور های نزدیک و همسایه برگزار می شود مانند کشور ترکیه ، امارات متحده عربی ، کویت ، ارمنستان ، تاجیکستان ، و قطر , و در این کشور ها می توانید در این آزمون شرکت کنید.

 

 

2014 بازدید
نظری بدهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.